Yazılarımız

Hedef Özel Ders

ÖZEL DERSİN FAYDALARI

Özel ders eğitim hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Özel ders, öğrencilere sağladığı kolaylıklar ile daha çok bilinir. Özel dersli bir eğitim modelinin sağladığı kolaylıklar grup eğitimlerine karşın oldukça fazladır. Özel dersin faydalarını şöyle sıralayabiliriz.

Özel Ders Kişiye Özeldir

Grup eğitimleri ve çoklu sınıf ortamlarında bir öğretmen ve birden fazla öğrenci bulunur. Fakat özel derste ise bir öğrenci ve bir öğretmen bulunur. Böylelikle kişiye özel olarak ders işlenmiş olur. Bu sayede eğitimin kalitesi ve verimi yükseltilmiş olur.

Özel Ders Kalıcıdır

Çoklu kişi ile yapılan eğitim ortamlarında öğrenciler motivasyon ve odaklanma problemi yaşayabilir. Böyle bir vaziyetin süre gelmesine birçok neden etki eder. Özel derslerin kişiye özel olması nedeniyle odaklanma ve motivasyon problemleri de kalkmış olur. Öğretmenin de desteğiyle öğrencinin ilgisi artıyor ve bu sayede dersler çok daha kalıcı bir şekilde işleniyor.

Özel Ders Sınavlara Etkili Hazırlar

TEOG, YGS, LYS ve ALES gibi sınavlarda öğrenciler yalnızca konu olarak değil psikolojik olarak da önemlidir. Özel ders öğretmenleri ile sınavlara özel metotlar ile çalışarak aynı zamanda istedikleri sorularu öğretmenlerine iletirler. Özel dersler kişiye özel olduğu için, öğretmen öğrenciyi psikolojik olarak da motive etmekte ve sınavlara özel bir şekilde hazırlayabilmektedir.

Özel Ders Esnek Yapılıdır

Grup ve sınıf eğitimlerinde veya dersanelerde gerçekleştirilen dersler herkese uygun olmayan saatlerde gerçekleştirilebiliyor. Özel dersin saatleri ve süreleri ise esnek yapılıdır. Özel dersler öğrencinin istediği saat ve zamanlarda yapılarak zaman açısından büyük kazançlar da sağlar.

Özel Ders Tam İhtiyacınıza Göredir

Öğretmenler her özel ders katılımcısı için kendilerine özel bir çalışma programı çıkartırlar. Bunun neden her öğrencinin ihtiyaç duyduğu ders ve içeriği değişiklik göstermektedir. Öğretmenler oluşturduğu çalışma programı ile öğrencinin en çok öğrenmeye muhtaç duyduğu konulara yönelirler. Bu sayede öğrenciler verimli bir özel ders süreci geçirmiş olurlar.

Özel Ders Stratejiktir

Her öğrencinin öğrenme hızı, hazır bulunuşluk durumu ve öğrenme tarzı farklıdır. Özel derslerde eğitmenler öğrenciyi tanıyarak hangi öğretim metodunun daha etkili olabileceğini tespit eder ve bu doğrultuda öğrenciye en uygun metot ve teknikle dersi aktarır. Bu sayede dersler öğrenciye özel olarak anlatılır ve daha etkili bir öğrenim sağlanır.

Özel Ders Ortamı

Sınıflarda ve kalabalık ortamlarda yapılan eğitimlerde bazı öğrenciler istediği soruları toplum baskısı yüzünden soramayabilir. Birebir gerçekleştirilen özel ders ortamında ise öğrenci böyle bir olumsuzluk durumu hissetmez. İstediği soruyu eğitmenine tek başına sorarak aklında kalan soruları cevaplandırmış olur.

Özel Ders Kolaylaştırıcıdır

Özel ders kişiye özel olarak öğretilir. Böylelikle kalabalık grup derslerinde alınan verimden daha yüksek bir verim alınır. Sınıf ortamında öğrencinin anlamakta güçlük çektiği dersler özel ders ile anlaşılması daha basit bir hal alacaktır. Özel derste öğretmenin eş zamanlı tespit ve telkinleri ile konuların basit bir şekilde öğrenilmesi sağlanır.

Özel Ders Güvenlidir

Özel ders öğrencilerin istekleri doğrultusunda bir ortamda gerçekleşmektedir. Bu şekilde dersler rahat, güvenli ve sakin bir ortamda sağlanır.

Özel Ders Dersleri Sevdirir

Özel ders ile derse karşı önyargısı olan öğrencilerin öğretmen desteği ile dersi sevmesi ve tekrardan derse karşı bir ilgi ve sevgi duyması sağlanabilir.

Özel Ders Bakış Açısını Geliştirir

Özel dersin en önemli avantajlarından biri de öğrenciyi problem çözme yöntemlerinden ve tekdüzelikten kurtulmasını sağlar. Eğitmenin farklı teknik ve ip uçları ile öğrencinin konuya farklı açılardan bakması sağlanır. Öğrenci ezberci bir eğitimden ziyade konunun mantığını anlayarak farklı yollardan çözüm üretibelme yetisine kavuşur. Bu sayede ezber yaptığı soruyu hatırlamak zorunda kalmaz, mantığını anladığı için farklı çözümler üretebilir.

Hedef Özel Ders

Sonuç olarak özel dersin normal eğitimden birçok yönüyle avantaj ve özellikleri bulunmaktadır. Hedef Özel Ders ile özel ders taleplerinizi bize iletebilrsiniz. Eğitim danışmanlarımızın size özel hazırlayacağı özel ders programı ile kısa sürede yüksek verimler alabilirsiniz.

BEĞEN, TAKİP ET

PAYLAŞ

 HEDEF ÖZEL DERS