Yazılarımız

Hedef Özel Ders

ÖZEL DERS BÜROSU

Özel ders bürosu dershanelerden farklı bir sistemle çalışır. Özel ders büroları öğrencilerle birebir ilgilenir.  Dersler 1 ila 5 kişilik sınıflarda işlenir hatta çoğu zaman birebir ders gösterilir. Dershanelerde ise sınıflar 30 kişiye kadar çıkabilmektedir. Bu da özel dersin mantığını aykırıdır. Özel ders bürolarında İngilizce, matematik, fizik, kimya, sosyal bilgiler, tarih, edebiyat dersleri alabilirsiniz. Özel ders bürolarının hizmet verdiği çeşitli alanlar vardır.

Özel ders bürolarının verdiği hizmetler

Eğitim koçluğu: öğrencinin ev ödevlerinden, konu eksiklerine kadar tüm detaylar takip edilir. Öğrencinin başarıları, başarısızlıkları, eksikleri güçlü yönleri belirli aralıklarla velilere rapor edilir. Öğrencinin ders programı sıkı şekilde takip edilir. Derse hazırlık yapması sağlanır. Ders sonrasında pekiştirmeler ve alıştırmalar yapılır. Eğer üniversiteye hazırlık dönemindeki bir öğrenci ise üniversite sınavına yönelik çalışmalar yapılır.

Psikolojik Destek: bünyesinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık öğretmeni çalıştıran özel ders kursları öğrencilere psikolojik danışmanlık yaparlar. Bu danışmanlık, yol göstermek hataları telafi etmek şeklinde olmaz. Sadece öğrenciye rehberlik edilir ve kendi sorunları ile kendisinin yüzleşmesi beklenir.

İngilizce Özel Ders: Özel ders bürolarında yoğunlukla İngilizce özel dersi verilir. Özel İngilizce dersi, dershanelerde verilen İngilizce kurslarından çok daha başarılı olur. Çünkü birebir eğitimin avantajları vardır. Özel İngilizce dersleri, bu bürolarda farklı teknikler kullanılarak anlatılır. Birebir uygulamalı yöntemlerle İngilizce öğrencisinin derse tam katılımı sağlanır.  Özel ders İngilizce seçmek isteyenler öğrenmek istedikleri İngilizceyi hangi amaçla kullanacaklarını büroya belirtmelidirler. Çünkü her İngilizce seviye tespit sınavının sorguladığı yetenek alanları farklıdır. Konuşma, yazma, okuma, dinleme gibi yeteneklerin seviyeleri ölçülür. Sizin girmek istediğiniz sınav bu yeteneklerden hangilerini ölçüyorsa ona göre bir çalışma programı yapılmalıdır. Dinleme yeteneğinin ölçülmediği bir sınav için dinleme çalışması yapmak gereksiz olacaktır. Özellikle uluslar arası sınavlara katılmak isteyenler için yabancı hocadan İngilizce özel ders çok faydalı olacaktır. İngilizce özel ders ilanları arasında ara sıra bu tür ilanlarla karşılaşabilirsiniz. TOEFL, SAT gibi sınavlarda, özel İngilizce dersi verenler genelde yabancı hocaları tercih ederler.

Matematik Özel Dersi:  özel ders bürolarının İngilizceden sonra en önemli ikinci çalışma alanları matematik özel dersidir. Matematik konusunda destek almak isteyenler özel ders bürolarından yardım alabilirler. Özel ders bürolarında kendini yetiştirmiş matematik öğretmenleri sayesinde matematikle ilgili sorunlarınızı çözebilirsiniz.

İngilizce Özel ders Vermek İstiyorum

Eğer İngilizce özel ders vermek istiyorsanız özel ders bürolarına başvurabilirsiniz. Bu yerler İngilizce özel ders almak isteyenler ile İngilizce özel ders vermek isteyenleri buluşturan faydalı yerlerdir. Buralarda hem profesyonel hizmeti amatör fiyatlara alabilirsiniz hem de oldukça başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Özel İngilizce kursu olmadan sadece okul eğitimi ile sınavlardan yüksek başarı elde etmek çok zordur. Ya yurt dışına çıkıp uzun süre orada kalmanız gerek ya da bu tür özel İngilizce derslerinden almanız gerekir.

İngilizce Özel Öğretmen

İngilizce sorununu çözmek için başka bir yol da İngilizce özel öğretmenleridir. Bu öğretmenler bir özel ders bürosunda çalışabilir. Bu öğretmenlere ulaşarak onlardan birebir ders alabilirsiniz. Özel dersleri dilerseniz kendi evinizde dilerseniz özel ders bürosunda alabilirsiniz. Özel ders verecek olan öğretmenin alanında uzman, formasyonu iyi, bildiklerini öğretecek yetkinlikte b"iri olmasına özen göstermelisiniz. İngilizce öğretiminde mezun olunan üniversitenin pek bir önemi yoktur. Çünkü İngilizce pratik yapılarak geliştirilen bir alandır. Bu anlamda öğretmen kariyeri düşük bir üniversiteden mezun olmasına rağmen İngilizceyi aktif olarak kullandığı için birçok Boğaziçi mezunundan daha iyi İngilizce bilebilir. Bu noktada tecrübeye önem vermeniz daha doğru kararlar almanızı sağlayacaktır.

BEĞEN, TAKİP ET

PAYLAŞ

 HEDEF ÖZEL DERS