Yazılarımız

Hedef Özel Ders

ÖZEL DERS VERMEK

Özel ders, herhangi bir disiplin ya da sanat dalında birebir alınan eğitime verilen addır. Ülkemizde okullarda verilen eğitimler üniversite kazanmak için çoğu zaman yerli olmuyor. Bu açığı kapatmak için ise özel ders imkânları değerlendiriliyor. Özel ders alanlar genellikle eğitim kurumlarını tercih ediyorlar. Bu nedenle Özel ders vermek istiyorum diyenler, özel ders ilanı vermek istiyorum diyenler özel ders veren kurumların kapısını çalıyor.

İngilizce Özel Ders Vermek İstiyorum

İngilizce özel ders vermek niyetindeyseniz, kendi alanınıza hakim olmanız gerekiyor. İngilizce özel dersi verebilmek için birtakım kriterlere sahip olmak gerekiyor. Bunların başında meslek tecrübesi geliyor. Çünkü iyi İngilizce bilmek her zaman yeterli olmuyor. İyi İngilizce bilmekle İngilizceyi iyi öğretmek arasında ciddi farklar vardır. Çünkü İngilizce ders vermek formasyon gerektiren bir iştir. Bazen yeni mezun bir İngilizce öğretmeni ya da mesleği hiç öğretmenlik olamayan bir makine mühendisi muhteşem İngilizce öğretebilir. Bu nedenle İngilizce dersi almak isteyenlerin öğretmen seçimi konusunda meslek ve mezuniyetten ziyade uzmanın İngilizceyi öğretebilme kapasitesine odaklanmaları gerekir.

Matematik Özel Ders Vermek İstiyorum

Özel ders vermek isteyenler arasında ön plana çıkan iki önemli ders vardır. Bunlardan biri İngilizce diğeri ise matematiktir. Matematik özel dersi vermek istiyorsanız özel eğitim kurumlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun dışındainternet üzerinden özel ders veren sitelerin kariyer sayfalarından matematik özel dersi vermek istediğinizi belirten başvurularda bulunabilirsiniz. Matematik özel dersi vermek istiyorsanız, matematik konusuna hâkim olmanız gerekmektedir. Çünkü yoğun olarak YGS, LYS ve KPSS için matematik özel dersi aranmaktadır. Bu seviyeler için gereken matematik bilgisi ilkokul ve ortaokul seviyesinden daha yüksektir. Eğer kendinizi bu alanlarda yetkin görüyorsanız internette “ ders vermek istiyorum” şeklinde arama yapıp, karşınıza gelen sitelere başvuru yapabilirsiniz.

Evde Özel Ders Vermek

Evde özel ders vermek, özel ders alanlar için birçok avantaj içerir. Çünkü öğrenci kendini en rahat hissettiği yerde yani kendi evindedir. Özel ders almak için evinden çıkıp yolculuk yapması gerekmez böylece motivasyonu yüksek olur. Evdeki ortamın daha huzurlu ve güvenli olması öğrencinin kendini iyi hissetmesine sebep olur. Böylece alınan derslerdeki başarı oranı artacaktır. Evde özel dersi, velilerin de takip edebiliyor olması da öğrencideki başarılı olma kaygısını yükseltir. Böylece bu kaygı sorumluluk bilincini ve disiplini artırır. Ancak kaygı ve stresin artması başarısızlığa neden olabilir. Bu noktada velilerin baskıcı olmak yerine takip etmeleri gerekmektedir.

Özel Üniversitelerde Ders Vermek

Özel üniversitelerde ders vermek için birçok kriter aranır. Çünkü özel üniversitelerde öğrenciler ücret öderler. Üniversite hem alanında tecrübeli hem de iyi bir okuldan mezun olma şartı ararlar. Özel üniversitede ders vermek için üniversitelerin insan kaynaklarına başvurabilirsiniz. Ancak başvuru yapmanda önce hangi şartların arandığını öğrenmeniz gerekir. Özel üniversitelerde ders verebilmek için yüksek lisans, doktora gibi diplomalar işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca geçerli bir alanda uzmansanız iş bulmanız çok daha kolay olacaktır.

Özel Ders vermek için Neler yapabilirsiniz?

· İnternet üzerinden özel ders veren kurumlara başvuru yapabilirsiniz

· Dershanelere ve etüt merkezlerine doğrudan cv bırakabilirsiniz.

· Özel ders veren kurslarla görüşebilirsiniz.

· Çeşitli ilan sitelerine özel ders ilanı bırakabilirsiniz.

· Eğer bir okulda çalışıyorsanız okul veya veli çevrenizden özel ders bulabilirsiniz.

· Özel ders konusunda tanıdığınız farklı branş öğretmenleri ile karşılıklı paslaşabilirsiniz.

BEĞEN, TAKİP ET

PAYLAŞ

 HEDEF ÖZEL DERS