Yazılarımız

Hedef Özel Ders

ÖZEL DERS VERENLER

Özel Ders Faydalı mı?

Özel ders birebir yapılan bir eğitim, öğretim çalışmasıdır. Tüm eğitim uzmanları eğitimin bireyselleştirilmesinin başarıyı arttırdığı konusunda hemfikirdir. İnsanların her biri farklı özelliklere sahiptir. Her öğrenci farklı hız ve düzeyde anlar. Hazır bulunuşluk seviyeleri, entelektüel birikimleri, bilişsel giriş davranışları herkeste farklı olduğundan özel ders verenler, bu özellikleri göz önüne alarak ders anlatır. Böylece eğitim kişiye özel hale gelir. Bir sınıfta hızlı anlayan birisi çabuk sıkılır ve derse alakası kesilir. Yavaş anlayan biri ise geriden geldiği için konuyu kaçırır ve başarısız olur. Başarısız oldukça derslerden soğur ve uzaklaşır. Bu yüzden özel ders öğrencinin öğrenme hızına göre ayarlanır ve son derece başarılı sonuçlar alınır.

Özel ders almak isteyenler kendi duygularını öğretmenlerini açıkça ifade edebilir. Konuyu anlayıp anlamadığını çekinmeden söyler çünkü sınıf gibi psikolojik baskının yoğun olduğu bir ortamda değildir. Evinde, özel ders veren kurs merkezlerinde ya da öğretmenin evinde olduğundan oldukça rahattır. Anlayana kadar anlatmasını isteyebilir. Zaten formasyonu iyi olan bir öğretmen öğrencinin durumunu kısa sürede kavrar ve ona faydalı olabilecek optimum hızla dersi işler. Öğrenci başardığını görünce dersten daha çok keyif almaya başlar. Başarının tadını alan öğrenci artık iç motivasyonunu da sağlamış olur. Bundan sonraki süreçte başarı kaçınılmazdır. Çoğu eğitimciden dershane yerine özel ders aldırın tavsiyesini duymuşsunuzdur. Dershaneler her zaman başarılı olamayabilir ancak istekli bir öğrenci özel ders ile daima başarılı olacaktır.

Özel ders seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Özel ders almadan önce hangi derslerden özel ders alınacağına karar verilmelidir. Bu konuda öğrenci, okul öğretmeni ve veli ortaklaşa hareket etmelidir. Öğrencinin ilgi ve istekleri, gelecek planları, zayıf olduğu dersler ve ihtiyaç duyduğu dersler özel ders seçimini etkileyen en önemli unsurlardır.

Özel ders matematik ve İngilizce branşlarında çok talep alır. Çünkü bu iki derste süreklilik ve dikkat isteyen derslerdir. Dil gelişimi için özel ders seçiminiz de önemlidir. Ancak siz İngilizce yerine Fransızca özel dersi ya da İtalyanca özel dersi de alabilirsiniz. Son yıllarda

Arapça özel ders fiyatları daha makul hale geldi bunu da farklı bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Özel ders veren bireysel öğretmenler olduğu gibi İstanbulda özel ders veren eğitim kurumları da bolca mevcuttur. Bazı kurumlar özel dersleri 3-5 kişilik sınıflarla işliyorlar dilerseniz buı şekilde de özel ders alabilirsiniz.

Özel ders veren öğretmenleri seçerken dikkat edilecek hususlar

Özel Ders Fiyatları

Özel ders almadan önce öğrenci ve velilerin ilk baktığı şey özel ders fiyatları olmaktadır. Ancak özel ders fiyatları aslında hiçbir şey ifade etmez. Özel ders verenler seri ilanlara baktığınızda çok farklı rakamlar görürsünüz ancak bu rakamlar öğrenme kalitesini belirleyen şey değildir. Bazen bir profesör bir üniversite öğrencisinden daha kötü ders anlatabilir. Alana hakim olmak demek dersi iyi anlatır ve öğretir anlamına gelmez. Özel dersin ucuz ya da pahalı olması ders kalitesini belirlemez. Ancak kendine güvenen öğretmenlerin de fiyatları bir miktar yüksek olmaktadır. Sizler bu konuda dikkatli araştırma yapmalı öğretmenlerin referanslarını incelemelisiniz en azından bir iki ders aldıktan sonra kesin kararınızı vermelisiniz.

Fiziki altyapı: İngilizce özel dersi aldığınızı düşünelim elinizde renkli kelime kartlarınızın olması öğrenmeyi kolaylaştırır. O halde fiziki şartların mümkün olduğu yerlerden özel ders almanızı tavsiye ederiz.

Tecrübe: Uzun süre öğretmenlik yapmış, başarılı olmuş ve kendini kanıtlamış bir öğretmen her zaman size daha kaliteli eğitim verecektir. Bu yüzden özel ders seçimi yaparken tecrübeli öğretmenleri seçmenizde yarar var Ancak tecrübeli öğretmen seçeyim derken bazen enerjisi azalmış eski dirayetli günlerinden uzaklaşmış öğretmenlere rast gelme riskiniz de vardır. Bu yüzden öğretmen araştırmasını iyi yapmalısınız

Referanslar: Öğretmenler için belki de en önemli şey referanslardır. İtibarı yüksek bir öğretmenin fazla boş vakti yoktur. Bu sizin için önemli bir veri olabilir. Sadece size ders veriyorsa o öğretmen hakkında biraz daha araştırma yapmalısınız. Ayrıca öğretmen hakkında söylenmiş yorumları da takip edebilirsiniz.

Yabancı Dil: Eğer İngilizce, Fransızca veya Rusça özel ders alacaksanız hem yazı diline hem de konuşma diline hakim bir öğretmenden ders almalısınız. Hatta eğitimini yurtdışında tamamlamış y ada dilini bildiği yabancı ülkede yaşamış biri size dil öğretme konusunda daha çok fayda sağlayacaktır. Dil dersleri yüksek yoğunluklu alınmalıdır.

Özel Ders İstanbul

Özel ders konusunda İstanbul, büyük olanaklara sahiptir. İngilizce özel ders verenler

Fransızca özel ders verenler İstanbul’da yoğun olarak bulunurlar. Bir şehrin nüfusu arttıkça özel ders imkânları da artmaktadır. Böylece öğrenciler farklı alternatifler arasından seçim yapabilmektedir. İstanbul’da özel ders almak istiyorsanız, özel ders üzerine çalışan özel ders kurumlarından da destek alabilirsiniz. Üstelik dersi kendi evinizde almak istemiyorsanız kurs merkezleri özel ders açısından biçilmiş kaftandır İstanbul’da özel ders veren öğretmen sayısının 10 binlerce olduğu tahmin ediliyor. Sizin için uygun olan birini bulmanız İstanbul için çok kolay diyebiliriz. Özel ders konusunda hizmet veren MEB onaylı eğitim ve danışmanlık şirketimize ulaşarak özel dersler ve özel des fiyatları hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

BEĞEN, TAKİP ET

PAYLAŞ

 HEDEF ÖZEL DERS