Yazılarımız

Hedef Özel Ders

ÖZEL DERS SİTESİ

Özel ders almak isteyenlerin ilk baktıkları yer genelde internettir. İnternet üzerinden çok farklı alternatiflere ulaşabilirsiniz. Özel ders siteleri bu konuda hizmet verir. İyi bir özel ders sitesi açıklayıcı ve görünür olmalıdır. Özel dersleri sınıflandırmalı, eğitim verecek uzmanları açıkça belirtmelidir. Özel ders sitesi eğitim saatlerini hangi eğitimini ne zaman yapılacağını bir takvimle sunmalıdır. Böylece ziyaretçiler istedikleri bilgiye daha rahat ulaşırlar. Özel ders sitelerinde en çok arananlar özel ders matematik,fizik özel ders ve İngilizce özel ders kelimeleri olmaktadır. İnternette araştırma yaparken karşınıza çok sık “ özel ders verilir” ilanları çıkacaktır. Özel ders ilanları konusunda seçici olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü alanına hakim olmayan, asıl işi bu olmayan, binlercesi internete ilan bırakmaktadır. Hatta bazıları bu yolla dolandırıcılık yapmaktadır. Bu nedenle internetten özel ders almak istiyorsanız güvenilir özel ders sitelerine başvurmanız sağlıklı olacaktır

Özel Ders İngilizce

İngilizce hem konuşma hem yazma hem de dil bilgisi becerileri üzerine eğitim verilen bir derstir. Uzmanlar bu alanların üçünde de yetkin olmalıdır. İngilizce ders verenlerin sayısı her geçen gün artsa da bu işi başarı ve ciddiyetle yapan uzman sayısı azdır. İngilizce dersi almak istiyorsanız, yurtdışında bulunmuş aksanlı konuşabilen öğretmenleri denemenizi tavsiye ederiz. Zira konuşma dili olarak İngilizce çok önemlidir. Dünya üzerinde en çok konuşulan dil İngilizcedir. Hem öğrenim hayatında hem de iş hayatında İngilizce artık bir seçim olmaktan çıkıp zorunluluk haline gelmiştir.

Fizik Özel Ders

Fizik Özel dersi eğitiminde pratik olmak son derece önemlidir Fiziği anlatırken günlük hayattan örnekler sunmak dersi daha ilgi çekici hale getirir. Bu da tecrübeli fizik öğretmenlerinin önemini artırmaktadır. Fizik dersi almak isteyen öğrenciler alanına hakim tecrübesi yüksek öğretmenleri tercih ederlerse fizik öğrenmeleri kolaylaşacaktır.

Matematik Özel Ders

Matematikten özel ders almak istiyorsanız, özel ders sitelerinden yardım alabilirsiniz. Bu sitelerde farklı alternatiflere ulaşmanız mümkündür sitede yazılan yorumları dikkatle okuyun ve olumlu yorumlara göre öğretmeninizi seçin. Matematik özel ders fiyatlarını piyasa belirler. Öğrencisi bol olan işini iyi yapan matematik öğretmenlerinin ders saati ücretleri daha yüksek olurken daha az öğrencisi olanların ders ücretleri düşük olacaktır. Siz hem tecrübeye hem de bütçenize göre kendiniz için uygun bir seçim yapabilirsiniz. Matematik öğretme, özel bir yetenek veya formasyon gerektirir. Bazı öğretmenler çok iyi matematik bilmesine rağmen bunu öğrenciye aktaramaz bu konuda çalıştığınız öğretmenle ilgili şüpheniz varsa öğretmeninizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Rusça Özel Ders

Dil dersleri yukarıda bahsettiğimiz gibi çok yönlü derslerdir. Okuma yazma ve konuşma olmak üzere farklı özelliklere sahiptir. Bu alanların tamamında uzman birilerini bulmanız gerekir. Ayrıca Rus alfabesi kril alfabesi olduğundan bir miktar zorlanabilirsiniz. Rusçanın başka bir zorluğu da telaffuz konusudur. Rusçada vurgular Türkçeden çok farklıdır ancak disiplinli bir çalışma ve iyi bir Rusça öğretmeni ile çok rahat Rusça öğrenebilirsiniz.

Özel Ders İlanı Vermek

Özel ders vermek için özel dersi siteleri arasından birini seçerek kişisel bilgilerinizi özel ders sitesine yüklemeniz gerekir. Başlangıç için yüksek rakamlar talep etmeniz öğrenci bulamamanıza neden olabilir. Özel ders vermek istiyorsanız daha uygun rakamlarla işe başlamalısınız. Bir süre sonra tanınacak, hakkınızda yapılan yorumlarla daha çok tercih edilir hale geleceksiniz. Özel ders ücretlerini belirlerken giriş seviyesini dikkate almalısınız. Ancak ders saatini zaman zaman aşmanız gerekebilir bu durumlarda öğrenciden ek ücret talep etmeniz hoş karşılanmaz. Bu yüzden ders zamanlamasını iyi yapmanız gerekir. Ders yetişmediği takdirde ek ücret talep etmemelisiniz. Özel ders verenler için birincil öncelik işini iyi yapmak olmalıdır. Para zaten arkasından gelecektir.

Özel Ders Fiyatları

Özel Ders Fiyatları öğretmene ve kuruma göre değişiklik arz eder. Birçok özel ders sitesi paket programlar hazırlar bu programları seçmeniz ücret açısından daha makul olacaktır. Çünkü tekil saat ücreti yüksekken toplu ders anlaşması yapmak @’a varan indirimler yapılmasına neden olur Yani saat başı 100 liraya alacağınız dersi 60 liraya alabilirsiniz. Özel ders fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar ise şöyledir

Öğretmen niteliği: Özel derste fiyatı belirleyen en önemli unsur öğretmenin kaliteli ve disiplinli bir eğitim vermesidir. Bu şekilde eğitim veren öğretmenler fiyatlarını daima yükseltirler. Yeni öğretmenler ve öğrencisini memnun edemeyen öğretmenler de daima öğrenci kaybederler. Siz de alanında etkili başarılı öğretmenleri seçiniz.

Ders saati: ders saati sayısı da özel ders ücretlerini etkiler birkaç saat için anlaştığınızda iki katı rakam ödeyebilirsiniz. Ancak toplu anlaşmalar yaparsanız uygun rakamlara özel ders alabilirsiniz.

Kurumun kalitesi: Kurum kalitesi kurumun imajı özel ders fiyatını etkileyen başka bir etkendir. Kurslar ve özel eğitim kurumları çeşitli alanlarda eğitim verirler. Bu kurslar bazı alanlarda çok iyi olmasına rağmen bazı alanlarda geri kalabilir. Özel ders veren kursları araştırırken başarılı oldukları dalları da kontrol etmelisiniz.

Alanın güncelliği- dersin türü: Bir ders ne kadar popüler ve gündemdeyse fiyatı da bilinenin aksine o kadar ucuzlar çünkü popülaritesi artan derse yönelim fazla olacağından bu alanda ders veren öğretmen sayısı da artacaktır. Başka bir husus da dersin önemi ve gerekliliğidir. Özellikle sınavlarda yüksek puan getiren matematik, edebiyat, fizik, kimya gibi sayısal derslerde ders saati ücretleri yüksek olurken tarih, coğrafya gibi dersler ders saati ücretleri oldukça düşüktür.

BEĞEN, TAKİP ET

PAYLAŞ

 HEDEF ÖZEL DERS