Yazılarımız

Hedef Özel Ders

ÖZEL DERS İSTANBUL

İstanbul özel ders imkânları açısından en şanslı ilimizdir. 15 milyondan fazla nüfusu ile binlerce eğitim kurumu ile özel ders verenlerin en fazla olduğu ildir. Özel ders Beşiktaş bölgesinde yoğun olarak verilir. Beşiktaş bölgesinin merkezi bir konuma sahip olması üniversitelerin yakınlığı dershanelerin Beşiktaş’ta bol bulunması öğrencileri ve özel ders almak isteyenleri bölgeye çekmektedir. Siz de özel ders Avrupa yakası için araştırma yapıp en ideal kurs merkezlerini bulabilirsiniz.

Özel Dersin Faydaları

Özel Dersin birçok faydası bulunmaktadır. Aşağıda en önemli faydalarını paylaşacağız.

Birebir eğitim: Özel ders öğrenci ile birebir ders işlenmesine olanak sağlar. Böylece öğrenci dışında başka bir uyaran olmadığından öğretmen sadece öğrenci ile ilgilenir. Özel ders süresince başka öğrencilere vakit ayırmak zorunda kalmaz. Birebir eğitim öğrencinin gelişimine en uygun eğitim biçimidir.

Seviyeye Uygunluk: Özel dersin en önemli faydalarından biri de özel ders almak isteyen öğrencinin seviyesine uygun ders anlatılmasıdır. Çünkü sadece bir ya da birkaç öğrenciye ders verilmektedir. Bu da öğrencinin seviyesine uygun bir şekilde ders anlatılmasına olanak sağlar. Öğretmen planlamasını öğrencinin seviyesine göre yapar. Öğrencinin anlama seviyesine anlama hızına göre zaman konu orantısını ayarlayabilir. Böylece öğrenci minimum sürede maksimum verim alabilir. Öğrencinin hazır bulunuşluk seviyesi test edilerek öğrenciye uygun bir eğitim programı ile yüksek başarı elde edilebilir.

Uyaranların azlığı: Özel ders alan öğrenci kendisi dışında kimsenin olmadığı bir ortamda ders aldığı için kendini derse vermek zorunda hisseder. Çünkü kendisi ile doğrudan ilgilenen bir öğretmen vardır. Bu öğretmene dikkatini vermek zorundadır. Ayrıca dersin verildiği ortam özel derse uygun olursa tam yoğunlaşma sağlanarak tüm dikkat derse aktarılır.

Profesyonellik: Özel ders veren öğretmenler alanında uzman kişilerdir. Öğretmenler kendilerine güvendiği için özel ders verirler dolayısıyla alanında uzman kişilerden ders almış olursunuz. Kendini iyi yetiştirmiş bir öğretmen dersi daha kolay ve akılda kalıcı anlatabilir.

Kalıcılık: Özel dersler okulda öğrenilen derslere göre daha kalıcıdır. Çünkü öğrenci derse konsantre olarak başlar. Başka bir uyaran olmadığından ve kendisi ile birebir ilgilenen bir öğretmene sahip olduğundan öğrenilen bilgiler daha kalıcıdır. Üstelik öğrenci ödev tekrarları zamanında yaparsa o dersi unutması mümkün değildir.

Özel Ders İstanbul

YGS LYS Özel Ders

YGS ve LYS ülkemizde üniversiteye girişi için yapılan iki kademeli bir sınavdır. İlk kademesi YGS ikinci kademesi ise LYS’dir. YGS ve LYS özel ders almak, iyi bir üniversite kazanmanızda en etkili yollardan biridir. YGS LYS Özel dersleri üniversite sınavına yönelik yapıldığı için konu anlatımını yanı sıra testlere ve deneme sınavlarına da ağırlık verilir. Çünkü sınav test usulü yapılır. Ne kadar çok doğru yanıt verilirse o kadar kaliteli bölümler kazanma şansınız olur. Bu yüzden öğretmenler YGS ve LYS için test teknikleri, zamanın faydalı kullanılması, çoktan seçmeli sorularda eleme yapma, soruları sınıflandırma gibi konularda da eğitim verirler. İyi bir Üniversite sınavına hazırlık dersinde bol bol test ve deneme sınavı çözülmelidir. Kaliteli bir bölüm kazanmak isteyen öğrenciler günde en az bir ya da iki deneme çözmelidir. İlerleyen zamanlarda bu sayıyı artırmak öğrencinin kararına bağlıdır.

İlkokul-Ortaokul Özel Ders

İlkokul – ortaokul için verilen özel dersler YGS LYS özel derslerinden daha farklı verilir. Bu kademede amaç temel atmak ve bilgi yüklemesi yapmaktır. Aynı zamanda öğrencilerin yorum gücünün artırılması da göz ardı edilmemelidir. Bunun için Öğrencilere konu güzelce anlatıldıktan sonra soru cevap şeklinde çalışmalar yapılmalıdır. İlk ve orta öğretimde bir öğretmen birden fazla ders verebilir. Lise ve üniversite seviyesine göre daha kolay olan bu kademelerde öğrenciler öğretmenlerden farklı alanlarda da faydalanırlar. Bu noktada öğrenci koçluğu sistemi de çokça seçilen bir yöntemdir. Bu sistemde öğrencinin tüm eğitim hayatı takip edilir ve öğrenciye danışmanlık yapılır. Ödevler, sınava hazırlık dersler öğrenci koçlarının takip etmesi gereken önemli faaliyetlerdir.

Üniversite Özel Ders

Ülkemizde vakıf üniversiteleri son dönemde oldukça artmış, oldukça prestijli üniversiteler kurulmuştur. Bu üniversitelerde verilen dersler zaman zaman öğrencilere ağır gelmektedir. Bu tür durumlarda Üniversite eğitiminiz için özel ders alabilirsiniz. Seçeceğiniz öğretmenin alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz.

Yabancı Dil Özel Ders

Yabancı dil diğer sayısal ve sözle derslerden farklıdır. Yabancı dil eğitiminde beynin farklı bölümleri çalışır. Dili yapılandırmak yeni kelimeler öğrenmek okuma yazma, anlama konuşma gibi farklı dil yeteneklerine sahip olmak için çok iyi bir dil hocası bulmanız gerekir. Dil sınavı için özel ders alacaksanız hangi sınav için destek alacağınıza göre seçim yaparsınız. Yani bazı sınavlarda konuşma ve dinleme yetenekleri de ölçülüyor. O halde size konuşma ve dinleme alanında yardımcı olabilecek öğretmenler veya kurslar bulmanız gerekir. İngilizce özel ders olsun Fransızca ve diğer dersler olsun tecrübe odlukça önemlidir. Hiç İngilizce bilmeseniz bile iyi bir öğretmen ortalama bir sürede size yetecek kadar İngilizce öğretebilir.

Matematik Özel Ders

Özel ders almak istiyorum diyenlerin büyük çoğunluğu matematik dersini tercih ederler. Çünkü matematik dersi nispeten sözel derslere göre daha zordur. Aslında bu kişilerin zekâ alanları ile ilgili bir durumdur. Bazı insanların sayısal zekaları bazı insanların da sözel zekaları iyidir. Her iki durumda da matematik özel dersi almak sizi birkaç adım öne geçirecektir. Matematik özel dersi sık alıştırma yapmanızı gerektirir. Eğer matematik özel dersi alıyorsanız ve eve gittiğinizde o gün öğrendiklerinizi iyice hazmedene kadar sık sık testler ve alıştırmalar çözüyorsanız matematiğin ne kadar kolay ve keyifli bir ders olduğunu göreceksiniz. Yeter ki matematikten korkmayın. Matematik öğrenmedeki en büyük sorun matematik korkusudur. Korkunuzu yendiğiniz zaman matematiğin yarısını öğrendiniz demektir.

BEĞEN, TAKİP ET

PAYLAŞ

 HEDEF ÖZEL DERS