Yazılarımız

Hedef Özel Ders

ÖZEL DERS ARIYORUM

Özel ders arayanların en sık araştırma yaptıkları platform internet oluyor. İnternet üzerinde özel ders verilir arıyorum, matematik özel ders arıyorum, özel ders öğretmeni arayanlar şeklinde yapılan aramalarla özel ders ilanlarına ulaşmaya çalışıyorlar. Bu noktada ders arayanlar için bazı uyarılarda bulunmak istiyoruz. Özel ders almak isteyenler hangi alanda ders alacaksa o alana yoğunlaşması gerekir. İngilizce özel ders ilanları bakan bir öğrenci alacağı İngilizce dersi için detaylı bir araştırma yapmalıdır. Çünkü öğrencinin gireceği sınava göre eğitim alması gerekir.

Özel ders almadan önce dikkat edilecekler

Özel eğitim özel ders arayanlar , ders alacakları kursu önceden araştırmalıdır. Özel ders veren kurumların bu alandaki tecrübesi ve başarıları öğrencinin karar veremde dikkat ettiği öncelikli ölçüt olmalıdır. Birçok kurs yetersiz fiziki şartlarda ders vermektedir. Ders almak istediğiniz kursun fiziksel imkânlarının yeterli olduğundan emin olmalısınız. Derslerin hangi ortamlarda yapılacağını bizzat görmelisiniz. Derslerin ne şekilde hangi yöntemlerle verileceğini sınıf mevcutlarını öğrenmelisiniz. Özel ders konusunda en önemli unsur öğretmendir. Dersinize girecek öğretmenlerin kim olduğunu öğrenip öğretmenler hakkında detaylı araştırma yapmalısınız. Öğretmenlerin alan bilgisi yeterli mi, bu konuda tecrübe sahibi olmuşlar mı iyice araştırmalısınız.

İngilizce Özel ders ilanları

İngilizce özel ders arayanlar hangi sınava gireceklerse o sınava uygun ders almalıdır. Yurt içinde ve dışında geçerliliği olan birçok yabancı dil seviye tespit sınavı bulunmaktadır. Bu sınavlardan bazıları sadece çoktan seçmeli test şeklindeyken bazılarında dinleme konuşma yetenekleri de ölçülmektedir. Bu nedenle hedefinizdeki sınavın hangi yetenekleri ölçtüğünü iyice netleştirip buna göre eğitim almanız gerekir. Türkiye’de yapılan YDS ve LYS5, ÜDS sınavları çoktan seçmeli sınavlardır. Bu sınavlarda dinleme ve konuşma özellikleri test edilmez. Ülkemizde yapılan ve yurt dışında da geçerliliği olan sınavlar ise TOEFL, İELTS, TOEIC, PEARSON ACADEMIC gibi sınavlardır bu sınavlarda ayrıca konuşma ve dinleme testi de yapılabilmektedir. Bu sınavları vererek yurtdışında eğitim alabilir ya da göçmenlik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Matematik Özel Ders Arayanlar

Matematik dersinde temel unsur dersi anlatan kişinin formasyon yeterliliğidir. Matematiğin çok iyi bilinmesinden ziyade çok iyi anlatılması daha önemlidir. Çünkü birçok öğrenci öğretmenlerini çok bilgili olduklarını ancak bir türlü anlayamadıklarını dile getirmektedir. Bu yüzden matematik dersi arayanların öğretmenlerini çok iyi seçmeleri gerekir. Başarılı bir matematik öğretmeni dersi öğrenci seviyesine indirmeyi başarır. Öğrencilerin büyük bir kısmı matematik temeli olmanda matematik dersi almaktadır. Ders alırken durumunuzu açıkça belirtmelisiniz. Böylece öğretmen size uygun bir ders anlatım programı oluşturacaktır. Matematik korkulacak bir ders değildir. Yeter ki özel dersleri sıkı bir şekilde takip edip, disiplinli çalışın. Kısa süre içinde matematik netleriniz inanılmaz derecede artacaktır.

Fransızca Özel Ders Arayanlar

Fransızca İngilizcenin ardından dünyanın en saygın dillerinden biridir. Birçok ülke tarafından resmi dil olarak kabul edilmiştir. Fransızca zor bir dildir ancak öğrenmesi sebat edilirse öğrenmek mümkündür. Fransızca kendine özgü bir dil olduğundan Fransızcanın dinamiklerini iyi bilen bir kurs merkezinden eğitim almanız gerekir. Fransızca seviyenizi ölçen kurslar, sizin seviyenize uygun bir program geliştirirler. Fransızca özel ders almadan önce Fransızca öğretmeniniz ile tanışmanız çok faydalı olacaktır

Özel Ders Öğretmeni Arayanlar

Özel ders öğretmeni arayanlar dersin nerede yapılacağına karar vermelidir. Öğrencinin evinde mi yoksa öğretmenin evinde mi? Ya da bir kurs merkezinin etüt salonunda mı çalışma yapılacaktır. Bu karar verildikten sonra almak istediğiniz derse göre araştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Özel ders özellikle ilkokul ve ortaokul çağında birden fazla alanda tek bir öğretmenden alınabilir. Eğer böyle bir talebiniz varsa ders almak istediğiniz kursa ya da öğretmene bunu mutlaka belirtin. Bazı kurslarda kombine özel dersler verilmektedir. Yani ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik birkaç öğretmenden tüm derslerden özel ders aldırmanız mümkündür. Son yıllarda gelişen başka bir model de öğrenci koçluğudur. Bu yöntemde öğrencinin tüm eğitim hayatıyla eğitim koçu danışman olarak ilgilenir. Öğrencinin ödevi dersleri, projeleri akademik kariyeri ile yakından ilgilenen eğitim koçu ona yardımcı olmaz aksine sadece rehberlik ederek doğruları öğrencinin bulmasını sağlar.

BEĞEN, TAKİP ET

PAYLAŞ

 HEDEF ÖZEL DERS