Yazılarımız

Hedef Özel Ders

İNTERNETTEN ÖZEL DERS

Son yıllarda internetin ve bağlantı hızlarının gelişmesi, insanların zamanının kısıtlı olması internet üzerinden özel ders verme yöntemlerinin gelişmesine neden oldu. İnternet üzerinden özel ders almanın birçok avantajı ve dezavantajı mevcut ancak bu ayrımları yapmanda önce internetten özel ders nasıl veriliyor onu anlayalım.

İnternet üzerinden özel ders verme

İnternet üzerinden özel ders verme iki farklı yöntemle yapılıyor. Birinci yöntemde bir kurs merkezinde görevli öğretmenler belirli saatlerde çevrimiçi yayın yapıyorlar bu tıpkı uzaktan eğitim dediğimiz sistem gibi işliyor. Öğrenci, canlı olarak öğretmeni izliyor. Dersini dinliyor sorular sorabiliyor. Bu yöntem özel ders tanımına çok daha uygun diyebiliriz. İkinci yöntem de ise internet üzerinden bir sitede çeşitli dersler bulunuyor. Siz bu derslerden istediklerinizi seçiyorsunuz. Ve seçtiğiniz dersin videoları belli bir plan dâhilinde size izletiliyor. Öncelikle siteye kredi yüklüyorsunuz bu kredilerle ders videolarını izliyorsunuz. Seçtiğiniz her bölüm için belli bir kredi hesabınızdan düşüyor. İkinci yöntem daha ucuz ve özel ders dinamiklerinden daha uzak ancak birinci yöntem dünyaca kabul edilmiş bir yöntem ve gerçekten faydalı. Çünkü birebir eğitimin tüm özelliklerini taşıyor sadece fiziki olarak öğretmen ve öğrenci bir arada bulunmuyor

İnternet Üzerinden Özel Dersin Avantajları

Fiyat: İnternet üzerinden alınan özel dersler fiziki ortamda bir özel ders veren kurumdan alınan özel derse göre 2 ya da 3’te 1 fiyatına denk geliyor. Yani çok daha ucuz. Bunun nedeni ise İnternet üzerinden özel ders verenler arasında üniversite öğrencilerinin de bulunması diyebiliriz

Derslere Ulaşma: Dersler internet üzerinden verildiği için Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinden ders almanız mümkün oluyor. Şırnak ilimizin bir ilçesinde özel ders imkânı bulamayan bir öğrenci internet üzerinden özel ders imkânına kavuşuyor.

Zaman Tasarrufu: Özel ders almak için ya öğretmenin size gitmesi ya da sizin öğretmene gitmeniz gerekiyor. Ancak internette hiç kimse bulunduğu yerden ayrılmak zorunda değil bu da hem zamandan hem de ulaşım masraflarından tasarruf demektir.

Kolaylık: İnternet üzerinden özel ders almak şüphesiz çok daha kolay, uzandığınız yerden bile dersi dinleyebilirsiniz. Dil öğrenmek, matematik çözmek için internet üzerinden size yardımcı olacak uzmanlar bulabilirsiniz.

İnternetten Özel Ders Vermek İstiyorum

İnternet üzerinden özel ders vermek son yıllarda popüler hale geldi. Özellikle üniversite öğrencileri harçlıklarını çıkarmak adına özel ders imkânları araştırıyorlar. Eğer siz de İnternetten özel ders vermek istiyorsanız özgeçmişinizle birlikte bize başvurabilirsiniz. Portföyümüzde bulunan özel ders öğrencileri ile yapılacak eşleştirmeler sonucu, derslerinize başlayabilirsiniz. Özgeçmişinizin detaylı ve anlaşılır olmasına özen göstermeniz işe alınmanız konusunda size yardımcı olacaktır. İnternetten özel ders vermek isteyenler, kariyer sayfamızı ziyaret edebilirler. Ya da mail adresimize bilgilerinizi yollayabilirsiniz.

BEĞEN, TAKİP ET

PAYLAŞ

 HEDEF ÖZEL DERS